Polub mnie i dołącz do moich obserwatorów :-)

niedziela, 15 maja 2016

Zajęcia z ceramiki

Bardzo trudno jest mi połączyć i wytłumaczyć związek pomiędzy moją pasją -  robótkami na drutach z zajęciami w których miałam przyjemność uczestniczyć - lepienie gliny czyli zajęcia z ceramiki :-) 
Natomiast mogę się pochwalić, że jestem ogromną szczęściarą ponieważ mam przyjaciółki, które również zajmują się rękodziełem a one mają  swoje przyjaciółki, które mają różne hobby, pasje czy zamiłowanie. To z kolei daje nam ogromne możliwości spróbowania czegoś nowego. I tak było tym razem koleżanka, koleżanki zorganizowała dla nas zajęcia z ceramiki.


Ta szara bryła w ręce Grażyny to nasza glina z której robiłyśmy nasze misy, patery, ozdoby a nawet wisiorki na biżuterię a podstawowym narzędziem był wałek do ciasta :-)


Ta duża srebrna tuba obok Adama to piec, w którym są wypalane nasze dzieła.Nie wiem dlaczego na początek wszystkie zabrałyśmy się za wylepianie dużych form dopiero potem "poszłyśmy" na łatwiznę i zaczęłyśmy robić rzeczy trochę prostsze.Jak widzicie lepienie z gliny daje duuuużżżo radości i fajnej zabawy. Niestety na końcowe efekty musimy jeszcze poczeka.  


Jeżeli jesteście zainteresowani moimi pracami proszę o kontakt na maila.

4 komentarze :

 1. Piękne zdjęcia.Tez bym chciała uczestniczyć w takich warsztatach i spróbować swoich sił.Nigdy nie próbowałam nic lepić z gliny .Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do mnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowne zdjęcia oraz wspaniała zabawa i doświadczenie w robieniu coś innego niż druty czy szydełko. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Widać, że zabawa była przednia! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow ale fajne warsztaty :) też bym się chętnie tak "pobawiła"

  OdpowiedzUsuń