Polub mnie i dołącz do moich obserwatorów :-)

środa, 27 grudnia 2017

Chusta entrelac

To druga chusta jaką zrobiłam z włóczki Himlaya Mercan Batic. Tak jak poprzednią chustę tą też zrobiłam metodą entrelac.


Mojej koleżance tak bardzo spodobała się moja chusta, że poprosiła mnie o zrobienie identycznej dla siebie. Niby taka sama a jedna inna i trochę ładniejsza od pierwowzoru :-)


Z mojej chusty został mi jeden motek, wybrałam się na zakupy włóczkowe aby dokupić 2 motki i tu mnie spotkała niespodzianka. Kolorystyka włóczki w ciągu kilku lat uległa niewielkiej ale za to dość widocznej zmianie. Po prostu obecne kolory włóczki są bardziej kontrastowe i z ładniejszymi odcieniami.


Tak więc za miast 2 kupiłam 3 motki i zabrałam się do pracy :-)Dzierganie metodą entrelac nie jest specjalnie skomplikowane. Męczące może być tylko ciągłe obracanie robótki. Dla osób które chciałyby nauczyć się dziergać ta metodą podaję link do strony gdzie można znaleźć opis krok po kroku http://christina-art.blogspot.com/2012/01/entrelak-kursik-czesc-i.html.Osoby zainteresowane moimi pracami proszę o kontak na maila. Sonia, Oliwia i Klaudia dzięki za pomoc przy zdjęciach :-)

4 komentarze :

  1. Piękna! Ja właśnie kończę trzecią z rzędu a ogólnie czwartą zrobioną entrelakiem. Nigdy nic nie robiłam z tej włóczki, ale bardzo podoba mi się jak ułożyły się kolory :). Pozdrawiam :).

    OdpowiedzUsuń
  2. Cudowna. Kolorki pasują do właścicielki. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń